Zlepšete spánek, zlepšíte i svou sexualitu

Zlepšete spánek, zlepšíte i svou sexualitu

Nedostatek spánku nepříznivě ovlivňuje chuť na sex. Určitě se tedy vyplatí dobře se vyspat, pokud chcete dopřát příjemné chvilky sobě i partnerovi.

Když pomineme, že díky ukrutnému hladu, únavě, podrážděnosti a všem těm dalším komplikacím, které s sebou přináší nevyspání, nebude mít nevyspalý člověk na sex stejně ani pomyšlení, jsou tu i další faktory, které negativně ovlivňují sexualitu nespáčů.

Hned několik studií svorně tvrdí, že nedostatek kvalitního a dostatečného spánku u mužů často způsobuje problémy s erekcí a u žen má nepříznivý vliv na vaginální vlhkost. U obou pohlaví pak nepříznivě ovlivňuje chuť na sex. 

Určitě se tedy vyplatí dobře se vyspat, pokud chcete dopřát příjemné chvilky sobě i partnerovi. A pozor. Platí to i naopak. Hezké chvíle strávené s partnerem mají dobrý vliv na příjemné ponoření se do říše snů. 

Blíží se Silvestr, spánku bude málo, ale jedna noc mimo postel nikoho nezabije!

Poznatky, které byly zjištěny pomocí experimentů na zvířatech (a částečně i na lidech, dobrovolnících), jsou velmi významné a ukazují, že se spánkovou deprivací není radno si zahrávat.

Pokud ale jednorázově probdíte noc, což se stane na Silvestra, nic se nestane.

V případě, že se však budete dlouhodobě vystavovat nedostatku spánku, bude to mít negativní vliv na vaše tělesné i duševní zdraví.