Sociální život prý přispívá k dlouhověkosti!

Sociální život prý přispívá k dlouhověkosti!

Zajímá vás jak přidat další díl do naší skládačky dlouhověkosti?

Každý den, nemám náladu na společnost, nevím jak vy, důležitý je ale trend, vlastně jako ve všem, pokud cítím samotu nebo dokonce depku, snažím se vymyslet, jak se jí zbavit! Přeci si nenechám ukrojit pár let ze svého života!

Výzkumy uvádějí, že sociální život přispívá k dlouhověkosti! A já si to myslím taky! Tak jak na to?

📌 Emocionální podpora: Kvalitní vztahy s rodinou, přáteli a komunitou mohou snížit stres a pocit osamění. Lidé, kteří mají silnou sociální síť, a teď nemyslím tu on-line! mají tendenci žít déle.

 

📌 Fyzická aktivita: Společné aktivity, jako je třeba procházka s přáteli nebo účast na skupinové lekci nebo tanečním kurzu, mohou podporovat pohyb a zdraví. Já osobně dávám přednost sportovním skupinovým lekcím!

 

📌 Kognitivní stimulace: Diskuze s ostatními, učení se novým věcem a sdílení názorů mohou udržovat naše mozky aktivní a zdravé. Pravidelně si dopřávám nové kurzy, na různá témata, baví mě to! Tento rok už mám zase jeden kurz v plánu, tentokrát se zaměřením na jógu!

 

📌 Prevence demence: Pravidelné konverzace a společenské aktivity mohou snížit riziko demence a Alzheimerovy choroby. Co takhle vyluštit křížovku? Já k tomu ještě přidávám pravidelnou konzumaci kurkuminu! 😁

 

📌 Smích a radost: Smích je dobrý pro srdce a duši. Trávení času s lidmi, kteří nás rozveselují, může přispět k celkovému pocitu štěstí a dobře fungujícího imunitního systému.

Takže nezapomeňte na své blízké, zapojte se do komunity, třeba té mojí, která podporuje dlouhověkost a užívejte si společnost! 🌟

2024-03-31