Detox: ano nebo ne?

Detox: ano nebo ne?

Detoxikace, obzvlášť teď na jaře je to žhavé téma!

Mnozí podléhají představě, že se bez detoxikace neobejdou, navíc na trhu je mnoho produktů, které mají k očistě našeho organismu přispět. Jak to tedy je?

Cílem detoxikace je vyplavení toxinů z těla, které se nám mají v těle hromadit díky nadměrné konzumaci cukru, alkoholu, tuku, masa atd. Pravdou ale je, že detoxikovat může jednoduše každý den, jen tím, že vynecháme pravidelnou večerní skleničku vína, zajdeme si do sauny nebo si nedáme cukr do kávy. Jde o zařazení „očistných“ technik, které jsou vlastně velice jednoduché, ale pro některé z nás, asi až moc. Je jednodušší uvěřit marketingovému triku a koupit si zázračný elixír na detoxikaci. Víte o tom, že detoxikace probíhá v těle neustále? Starají se o ni hlavně ledviny, játra a plíce, které neutralizují a vypuzují škodlivé látky z těla.

Nepodléhejte módě a nedělejte si výplachy střev, neodborným přístupem si můžete poškodit mikrobiom!

Co má tedy na jaře smysl? 

  • Jarní detox berte jako impuls k dlouhodobé změně, žádné rychlé řešení pro vaše tělo neexistuje. Jen dobře nastavená kombinace jídla, pohybu, mindfulness a relaxačních technik přinese dlouhodobý přínos vašemu tělu i duši.
  • Zařaďte do svého jídelníčku zeleninu a bylinky, jarní příroda jich nabízí plno, jsou plné antioxidantů, sáhněte po medvědím česneku, špenátu, pampelišce.
  • Já každé jaro nalačno piju kombinaci zeleného ječmene a macy, úžasně mě to po ránu nakopne.
  • Vyhněte se drastickým jarním dietám, raději si vydejte na cestu dlouhodobé úpravy jídelníčku, moc ráda vám v tom pomůžu.
  • Přidejte do svého pitného režimu více čisté vody, bylinných čajů nebo zeleninových šťáv. Nesnažte se drasticky redukovat příjem kalorií, tím, že budete pít několik dní jen šťávy, můžete si tím způsobit zdravotní problémy způsobené drastickým úbytkem energie.
  • Očistěte jídelníček od potravin, které vašemu tělu dlouhodobě neprospívají – vypusťte smažená jídla, slazené nápoje, bílé pečivo, ultra zpracované potraviny. Zaměřte se na luštěniny, celozrnné pečivo, zakysané výrobky a ryby.
  • Hýbejte se, jakýkoliv pohyb se počítá, i krátká procházka se počítá.
  • Dbejte na spánkovou hygienu, pečujte o své vztahy.

Celým procesem jarního nastartování vás ráda provedu!

Spolu dosáhneme rychlých výsledků. Uvidíte, že se rychle budete cítit mnohem lépe a více nabité energií.